Letní tábory – nic není nemožné

Kdo byl někdy na pořádném letním táboře, ten ví, že možnosti jsou v podstatě neomezené. S trochou fantazie mohou táborníci prožít dva až tři týdny v libovolném historickém období anebo ve svém oblíbeném filmu či knize. Jak těchto možností využívají pionýři letos?

Obrazek

Pojďme spolu alespoň pomyslně na výlet po některých ze čtyř stovek letošních letních pionýrských táborů. Kam nás taková výprava zavede? Tak třeba na návštěvě u kopřivnických pionýrů bychom se octli v kultovních příbězích Hvězdných válek uprostřed střetnutí impéria a rebelů, potkat tu můžete známé hrdiny, padouchy a dokonce i robota R2-D2.

Zato ostravská Pionýrská skupina Směr sáhla také po populárním titulu, ale z úplně jiného soudku – táborníci se proměnili v dobrodruhy z Hordy a Aliance ve světě Warcraftu. Nechybí tu mágové, démoni a samozřejmě parádní kostýmy. Na obdobné vlně fantazie se nese i tábor pražské 63. PS Sosna, inspirovaný hrou Dračí doupě.

Úplně jiný námět letos zkouší Pionýrská skupina Miloše Sýkory, která s dětmi vyrazila na výlet za bláznivě ztřeštěnými lemury z ostrova (ale hlavně z kresleného filmu) Madagaskar.

Oddíl Souhvězdí (PS Dravci Ústí nad Labem) je věrný svému názvu a dětem na táboře přichystal výcvik pro astronauty – dokonce i návštěva z vesmíru se přiletěla podívat, jak se jim daří.

Ani historie nezůstala zkrátka, tak třeba Pionýrská skupina Šťáhlavy připravila pro děti Divoký západ se vším všudy, hlavně se přitom zaměřila na život indiánů. A 17. PS Karviná šla ještě dál do minulosti a vpravila se s dětmi do doby kamenné.

Jsou ale i tábory, které mají desítky let dlouhou tradici a jejich program je ve své podstatě stále podobný a přesto přitahuje zájem mnoha dětí. Například letní tábor Kamenec (63. ročník) byl vždy zaměřen na brannou výchovu. A takové zážitky, jako je bojovka, při které dětem díky spolupráci s Armádou ČR shazuje vojenský vrtulník nákladní padáky, ty se prostě nezapomínají.

 

Přejeme všem našim táborníkům, aby i druhá polovina prázdnin probíhala ve stejně bezproblémovém pohodovém duchu.

 

 

26. 7. 2018, Jakub Kořínek

 

Fotografie