Sledujte Dětskou Portu živě

O víkendu 1. až 3. 6. proběhne v Kroměříži republikové finále Dětské Porty. Tato hudební soutěž v žánrech folk a country je součástí Pionýrského Sedmikvítku. Na pódiu budou k vidění vystoupení dětí a mladých lidí v kategoriích pro jednotlivce nebo skupiny. Speciální kategorií jsou zpívající oddíly. Kromě nového místa a pořadatele, kterým je Olomoucko-zlínská KOP, nabídne 27. ročník Dětské Porty i další novinku – živé vysílání na facebooku.

Obrazek

V pátek bude akce zahájena večerním „Koncertem pro Kroměříž“, který je poděkováním městu Kroměříž za to, že tuto republikovou soutěžní přehlídku v letošním roce hostí. Na koncertě vystoupí skupiny A.M. Úlet, Kofe@Vlna, Jamtour a jako hlavní host písničkář Pavel Dobeš. V sobotu od 10 hodin dopoledne, kdy bude Dětská Porta zahájena, pak budete moci sledovat živý přenos této otevřené kulturní akce na facebooku Dětské Porty. Zhruba v půl jedenácté se rozběhnou samotná soutěžní vystoupení.

V sobotu večer bude Dětská Porta uzavřena koncertem, na kterém vystoupí skupiny Stráníci, Madalen a Marod.

 

Partnery finále Dětské Porty jsou město Kroměříž, Porta, Zlínský kraj, Trexima a VoZP, mediálními partnery pak Country rádio, E-portýr, Rádio Junior, Folk Rádio a Folktime.

Záštitu nad akcí převzali starosta města Kroměříž Jaroslav Němec a radní pro kulturu a mládež Zlínského kraje Miroslav Kašný.

30. 5. 2018, Jakub Kořínek

 

Fotografie