Jaké to bylo letos na uzlech

93. PS Orion se i letos vydala na uzle – soutěž O Putovní pohár Zlaté růže. Letos se konal již 25. ročník, z toho již 15. v Českých Budějovicích. My jsme jeli na soutěž již 23x. Letošní soutěž jsme shrnuli do několika poznámek:

Obrazek

Na závody nás odjelo celkem 13. Páteční večer jsme pilně trénovali a zkoušeli řady, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Rovněž i v sobotu ráno.

Místnost na spaní jsme měli stejnou jako vloni, hned vedle jen pro nás umyvadla a WC. To se nám líbí. A uprostřed ještě prostor na hry.

Místo oslavy v cukrárně byl letos zvolen bowling, což všichni uvítali. Byl to dobrý nápad. Určitě to někdy zopakujeme.

Bohužel byly překonány jen tři osobní rekordy, někteří měli dokonce horší čas než v minulých letech. Malá příprava? Usnuli jsme na vavřínech?

Jsme jediná výprava, která vyhrála již 4x za sebou oba poháry – pro vítězný kolektiv a pro vítěznou štafetu. Dlouho jsme na pohár čekali, než se ho podařilo vyhrát, ale nyní oddíl vládne závodům s přehledem.

V sobotu večer jsme pro pobavení a oddych hráli hry, které jsme vyhráli, ať už jednotlivci nebo jako kolektiv.

V neděli jsme si pěkně pospali, vstávali později. Naštěstí jsme jen balili, uklízeli a potom se loudavě vydali na vlakové nádraží. Stavili jsme se jen na náměstí a potom už jsme spěchali na vlak.

Za rok bude jubilejní – XXVI. ročník – a bude opět v Jindřichově Hradci. Tak snad uspějeme i tam. Místní konkurence se na nás určitě připraví.

26. 4. 2018, Jana Jandová