Expedice Karakoram 2018

V říjnu se konala první soutěž SPTO ve školním roce. Jednalo se o soutěž Karákoram, kterou si pro brněnské pionýry připravili instruktoři lanového centra na Lesné. Soutěž byla rozdělená na dvě části, pro nejmladší děti (do 10 let) byly nachystané nízké lanové překážky a pro starší účastníky byl k dispozici areál lanového centra.

Obrazek

Soutěž se nesla v duchu motivace výstupu na horu Karákoram, kde kromě samotných lezeckých schopností hrála roli také strategie, aktuální herní počasí a týmová práce. Náročného výstupu se účastnilo celkem 46 týmů (276 účastníků). Pro zajímavost lze uvést, že se jedná o největší akci, která se letos v lanovém centru konala.

Pro úspěšné lezce bylo připraveno i skvělé občerstvení v podobě hamburgerů od týmu Gastrochef, který již tradičně zajišťuje občerstvení na akcích Zelené ligy. Lezením a občerstvením však sobotní program zdaleka nekončil. Pro děti byly připraveny i další aktivity, které měly zpestřit čekání na vyhlášení. Mezi tyto aktivity patřila například střelba ze vzduchovky, krátký azimuťák a další. Tento program si pro nás připravili instruktoři lanového centra v Olomouci.

Celý den se opravdu vyvedl, všichni úspěšně zdolali náročný výstup a odnesli si spoustu pěkných zážitků a nejlepší lezci získali také pěkné ceny.

5. 11. 2018, Míša Geržičáková, 6. PTO Nibowaka

 

Fotografie