Víte, že?

Pionýr je jedním ze zakládajících členů České rady dětí a mládeže, která je dnes uznávanou reprezentací dětí a mládeže.

Společná energie – aktuální informace

Závěr roku 2018 byl velmi hektický. Zdražování, která podle našeho předpokladu ohlásila většina dodavatelů, vyvolalo jednu z největších vln změn dodavatelů v historii energetického trhu v ČR. Mj. i to způsobilo, že všechny převody neproběhly úplně ideálně a u řady míst probíhalo hlášení nového dodavatele na distribuci až v průběhu ledna 2019. Mrzí nás, že nový dodavatel v tomto nedokázal zajistit převody včas, aby nedošlo k četným výzvám ze strany distribuce k zákazníkům o tzv „narovnání bezsmluvního vztahu“.

Nicméně předpokládáme, že dnes jsou již všechna odběrná místa správně připojena. Komplikace nás mrzí a omlouváme se za ně. Projekt Skautská energie je založen na dlouhodobém udržení velmi výhodných podmínek. To s sebou nese nutnost občas dodavatele změnit a to zase možné komplikace. Snažíme se nastavovat nějaký vhodný kompromis a neměnit dodavatele často a za každou cenu. Případné problémy se snad daří po nahlášení řešit. V článcích níže přinášíme pár aktuálních informací o probíhajících procesech souvisejících se změnou dodavatele.

Krom starostí máme každopádně také radost. Radost z toho, že zájem o Skautskou energii neustále roste a radost z toho, že podmínky vyjednané pro následující dva roky, jsou již nyní opět nejvýhodnější na trhu. Unikátem v našem projektu je to, že je cena fixována a vstup možný i pro další dosud nezapojené zákazníky. Budeme rádi, jste-li spokojeni, pokud k projektu přivedete i vaše blízké okolí (domácnosti, firmy nebo třeba sdružení vlastníků). Odkažte je na skautskaenergie.cz/jak-pozadat-skauta.

Další výběrové řízení na dodavatele začneme připravovat až za rok a půl, takže nás čeká, věřím, delší období klidu.


Vyúčtování od Centropolu nemusí být vždy správně

Co můžete dělat s tím, když dodavatel nevzal v potaz hodnoty ze samoodečtu stavu energií?

Přečíst celý článek >


Připojení k Yello proběhlo u řady zákazníků později, ale problém by to být neměl

Vzhledem k enormímu zájmu o změnu dodavatele došlo u některých zákazníků k pozdějšímu dořešení jejich připojení.

Přečíst celý článek >


Yello zasílá předpisy úhrad později, než jsme ohásili

Dodavatel předpisy plateb pošle až na konci ledna nebo na začátku února. První zálohy budete platit právě až za únor.

Přečíst celý článek >


Nastavil vám dodavatel nepřiměřeně vysoké zálohy? Vyžádejte si úpravu

Dodavatelé nastavují zálohy na základě historických dat převzatých od TGI. Pro změnu záloh se obraťte na dodavatele.

Přečíst celý článek >

Informace o změně dodavatele Společné energie. Pozorně si, prosíme, přečtěte následující informace od vedoucího projektu Tomáše Slavíka.
 

Rok 2018 je obdobím velkého zájmu o projekty levnějších energií. V prosinci uzavřeme letošní čísla překonáním 13.000 spravovaných odběrných míst, což je více než dvojnásobek oproti stavu před rokem. Letošní rok je také rokem obrovského nárůstu cen energií na trhu.

Společná energie na změny reaguje – nově jsme vysoutěžili dodavatele samostatně pro plyn a pro elektřinu a vzhledem k trendu zvyšování cen jsme soutěžili nově na dva roky. Ukazuje se, že strategie byla správná a upevnila pozici dlouhodobě nejlepší nabídky na trhu (viz nezávislá recenze).

V září jsme všem zákazníkům zaslali newsletter s přehledem všech novinek a změn. Pokud se k Vám z nějakého důvodu nedostal nebo si chcete články připomenout, najdete ho v tomto článku.

Většině již dorazily nové smlouvy s dodavateli na roky 2019 a 2020 – Yello (elektřina) a Armex Energy (plyn). Společnosti Vás také kontaktují ohledně potvrzení správnosti kontaktních údajů.

Nezapomeňte v lednu změnit platby na nové dodavatele – pošlou Vám předpis záloh. Na konci prosince je možné (nikoli nutné) udělat samoodečet a poslat ho Centropolu. Více přinášíme v návodu.

Partnerské projekty organizací Pionýr (Společná energie), Asociace TOM (Svítíme s hořcem) i Junák – český skaut (Skautská energie) využívají stejný systém zajištění, pro všechny zákazníky platí podobné nastavení. V tomto newsletteru zjistíte, co nás čeká v dalším období. Terminologie je jednotně použita ze základního projektu Skautská energie, ale vše odvozeně platí i pro projekty partnerské.

Ať se vám konec roku vydaří a převedení k novému dodavateli proběhne bez komplikací!

 

Novinky

Co pro mě znamená změna dodavatele, co mám udělat?

Tím, že nezvítězil Centropol, dodavatele mění k 1. 1. 2019 všichni stávající zákazníci Společné energie.

Přečtěte si celý článek >>

Jaké smlouvy za mne TGI uzavírá?

TGI za Vás díky podepsané plné moci uzavírá několik smluv. Jejich příklady najdete v tomto článku.

Přečtěte si celý článek >>

Místo TGI teď budeme jednat se společností Občanům, s.r.o. Pro nás se ale nic nezmění!

Nemějte obavy! Jedná se pouze o formální změnu, protože společnost Občanům, s.r.o. je součástí holdingu TGI.

Přečtěte si celý článek >>