Víte, že?

Pokud vás zajímá cokoli o Pionýru, můžete nám zavolat na číslo: 234 621 299 nebo napsat na e-mail: pionyr@pionyr.cz.

Český den proti rakovině

LETOŠNÍ SBÍRKA PROBĚHNE 29. ZÁŘÍ 2021

Český den proti rakovině (dříve Květinový den) je asi nejstarší, nejznámější a velmi prestižní sbírková akce probíhající v ulicích měst a obcí po celé republice.
Jedná se o jedinečnou příležitost pro pionýrské kolektivy, jak přispět dobré věci a vést své členy k hodnotám dobročinnosti a solidarity. Pionýr je partnerem sbírky od roku 2008 a na účet Ligy proti rakovině se mu podařilo v posledních letech přispět částkou přes 15 miliónů korun. Jen v loňském roce to bylo 1.328.557,- Kč.

Všem zapojeným děkujeme!

Jak Květinový den probíhá?

Skupiny dobrovolníků (nejčastěji dvojice) nabízejí oranžové kytičky (představující měsíček lékařský) se špendlíkem na připevnění a stužkou za minimální příspěvek 20 Kč.
Zároveň předávají každému, kdo si kytičku zakoupí, leták se základními informacemi o LPR a boji proti rakovině.
Vaky s vybranými penězi jsou po skončení sbírky předány na pobočku České pošty, která odešle peníze na účet LPR.

Co se od nás očekává?

  • Iniciativa

Je třeba váš oddíl elektronicky přihlásit k účasti. Sbírat můžete nejen v bezprostředním okolí, ale i ve vedlejším městě, kam lze dojet.

  • Pomoc

29. 9. 2021 vyjdeme do ulic a prodejem kytiček podpoříme boj proti rakovině — kytičky mohou samostatně prodávat pouze osoby starší 15 let (lze získat omluvenku do školy, která bývá respektována).

  • Zpětná vazba

Do 29. 10. 2021 je třeba zaslat zpět zbylý materiál, protokoly s počty prodaných a vrácených kytiček a potvrzení z České pošty o výši vkladu.

  • Být pionýry

Být pionýrem skutky je důležité, nezapomeňme ale být pionýry také na pohled. Toto je opravdu skvělá příležitost k zviditelnění, přestože hlavní cíl je jiný.

Květinový květen

Český den proti rakovině, jak jej známe, letos v květnu neproběhne. Přesto Liga proti rakovině Praha připravuje na květnové dny kampaň Květinový květen na podporu e-kytiček. A pokud znáte kamínkování (putovní kamínky), tak dobrovolníci zkouší malovat kytičkové Kamínky proti rakovině. Zkuste se i vy zapojit a Ligu a Český den proti rakovině tak alespoň symbolicky podpořit. Bližší informace najdete na https://www.cdpr.cz/kaminky-proti-rakovine/