Víte, že?

V Pionýru každoročně proběhne přes 400 táborů pro přibližně 20 000 účastníků.

Český den proti rakovině

LETOŠNÍ SBÍRKA JE PŘESUNUTA NA 30. ZÁŘÍ 2020

Český den proti rakovině (dříve Květinový den) je asi nejstarší, nejznámější a velmi prestižní sbírková akce probíhající v ulicích měst a obcí po celé republice.
Jedná se o jedinečnou příležitost pro pionýrské kolektivy, jak přispět dobré věci a vést své členy k hodnotám dobročinnosti a solidarity. Pionýr je partnerem sbírky od roku 2008 a na účet Ligy proti rakovině se mu podařilo v posledních letech přispět částkou přes 15 miliónů korun. Jen v loňském roce to bylo skoro 1.600.000,-.

Všem zapojeným děkujeme!

 

Jak Květinový den probíhá?

Skupiny dobrovolníků (nejčastěji dvojice) nabízejí oranžové kytičky (představující měsíček lékařský) se špendlíkem na připevnění a stužkou za minimální příspěvek 20 Kč.
Zároveň předávají každému, kdo si kytičku zakoupí, leták se základními informacemi o LPR a boji proti rakovině.
Vaky s vybranými penězi jsou po skončení sbírky předány na pobočku České pošty, která odešle peníze na účet LPR.

Co se od nás očekává?

  • Iniciativa

Je třeba váš oddíl přihlásit k účasti — buď elektronicky nebo písemně – přihláška ke stažení zde. Sbírat můžete nejen v bezprostředním okolí, ale i ve vedlejším městě, kam lze dojet.

  • Pomoc

30. 9. 2020 vyjdeme do ulic a prodejem kytiček podpoříme boj proti rakovině — kytičky mohou samostatně prodávat pouze osoby starší 15 let (lze získat omluvenku do školy, která bývá respektována).

  • Zpětná vazba

Do 12. 6. 2020 (upřesníme) je třeba zaslat zpět zbylý materiál, protokoly s počty prodaných a vrácených kytiček a potvrzení z České pošty o výši vkladu.

  • Být pionýry

Být pionýrem skutky je důležité, nezapomeňme ale být pionýry také na pohled. Toto je opravdu skvělá příležitost k zviditelnění, přestože hlavní cíl je jiný.

Zde se můžete elektronicky přihlásit