V roce 1990 byla obnovena činnost Pionýra jako samostatného sdružení bez vazeb na politické či náboženské ideologie.

Informace pro pořadatele „ohňových“ akcí

REPUBLIKOVÁ AKCE JE V TERMÍNU 21. 3. ZRUŠENA

Milí pionýři, milé pionýrky,

vzhledem k aktuální epidemiologické situaci jsme nuceni akci Zažehněme ohně a s ní i pokus o rekord v datu 21. 3. zrušit. Zda proběhnou konkrétní dílčí akce, které měly být do republikové akce zapojeny, je na rozhodnutí jednotlivých pionýrských skupin.

V případě, že bude rozhodnuto o novém termínu, budete o něm bezodkladně informováni.

Více informací případně podá Jakub Kořínek na jakub@pionyr.cz nebo na +420 777 745 886.

Pojďme spojit něco typicky pionýrského s oslavami výročí a ještě se přitom zviditelnit. Zapojme se v co největším počtu do akce Zažehněme ohně. Na této stránce se dozvíte, jak na to.

Základní parametry

Co: na co nejvíce místech po celé republice v jeden čas zapálíme ohně.

Kdy: zapálení ohně v sobotu 21. 3. 2020 v 16.30 (může ale být klidně součástí celovíkendové akce).

Kde (např.):

• U klubovny (na místě pravidelné činnosti).
  • Při oddílové výpravě v přírodě
  • Na tábořištích či základnách.
  • Na akci pro veřejnost.
  • Na jinak zajímavých místech (například na nejvyšším kopci v okolí).

Ale pozor! Vždy musí jít o místo požárně bezpečné, s čímž souvisí i zvolený termín.

Typy ohňů:

• Slavnostní
  • Buřťák
  • Užitkový
  • Jiný (pokud se „nevejdete“ do uvedených kategorií)

Bez ohledu na typ ale musí jít o ohně kontrolované a řádně zabezpečené.

Přihlášení:

Svůj oheň (nebo přesněji akci, při které bude zapálen) můžete přihlásit pomocí přihlašovny.

Po schválení se všechny ohně objeví v přehledu na této stránce. Ty, které jsou označené jako otevřené, se rovněž zobrazí v přehledu otevřených akcí.

Pokusme se společně o rekord

Máme s agenturou Dobrý den sjednaný pokus o zápis do České knihy rekordů. A je jen na nás, zda počet ohňů bude dostatečný.

Rekord spočívá v současném zapálení ohňů právě v jeden okamžik, a to v půl páté odpoledne.

Agentuře dobrý den budeme dokládat seznam ohňů (i proto je nutné se včas přihlásit) a ke každému ohni fotodokumentaci. Proto je potřeba, aby z každého ohně bylo pořízeno alespoň 5 až 10 fotografií. Budete-li fotit telefonem s GPS, je možné zapnout i lokalizaci fotek, aby se u fotografie zobrazovaly souřadnice.

Pokud budete sdílet zprávy a fotografie ze svého ohně přes sociální sítě, můžete kromě našich hashtagů #pionyr a #zazehnemeohne použít také #Českákniharekordů.

PIONÝŘI, 21. BŘEZNA 2020 V 16.30 TO PROSTĚ ZAŽEHNĚME!

Informace o akci Zažehněme ohně je k dispozici ke stažení ve formě oboustranného letáčku A4 ve formátu PDF zde.

Letáček s prostorem pro doplnění údajů o vašem ohni si můžete stáhnout zde.