Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
NAVIGACE: Inspiruj se / Výpravy

Osvědčilo se nám

Koupili jste si úžasný hlavolam z mnoha dílků? Jděte si koupit ještě jeden na náhradní díly.

Další...

Výpravy za poznáním - je snadné se zapojit

Cyklus nabídkových výchovných programů Výpravy za poznáním je tu i pro tvůj oddíl. Spousta námětů na aktivity je na dosah ruky, stačí si vybrat.

Z jakých programů můžeš volit

Mláďátka a Zvířátka (nejmladší školní věk - předškoláci, 1. - 2. třída)
Putování se psem (mladší školní věk - 3. - 5. třída)
Tajemství staré truhly (starší školní věk - 6. - 8. třída)
Osmá planeta (kategorie 15+)

Možnosti zapojení

Můžeš vybírat ze čtyř úrovní zapojení v návaznosti na poskytnuté metodické podklady a materiál. Tyto úrovně se liší také zpětnou vazbou, která se od tebe očekává. Jedině díky ní se mohou programy stále rozvíjet a sloužit jako živý inspiromat pro vedoucí pionýrských oddílů.

1. úroveň: Trochu to zkouknem
Stáhni si materiál z webových stránek a vyzkoušejte práci s jednotlivými programy. I v tomto případě budeme rádi, pokud nám zpětnou vazbu sami poskytnete.

2. úroveň: Přicházíme tomu na chuť
Obdržíš metodiku pro vedoucí v knižní podobě pro vybraný výchovný program. Domluvíme se na základní zpětné vazbě – shrnutí dojmů, zkušeností a pocitů z práce s náměty 1 x ročně.

3. úroveň: Začínáme v tom lítat
Vybavení oddílu kompletem: metodika + pracovní materiál dle počtu dětí (např. samolepky, plakát, pracovní listy). Domluvíme se na zpětné vazbě – 1 x ročně návrh nového metodického listu, fotografie z činnosti.

4. úroveň: Jedem v tom naplno
Vybavení oddílu výše uvedeným kompletem + doplňkové vybavení pro činnost s dětmi. Domluvíme se na zpětné vazbě – 1 x ročně návrh nového metodického listu a 1 x ročně příklad dobré praxe, na konci roku pak shrnutí dojmů, zkušeností a pocitů z práce s náměty, fotografie z činnosti.

Jak se zapojit

Je to jednoduché - v první variantě stačí jen stáhnout si z internetu, co se ti hodí. V ostatních pak napiš na e-mail noveprogramy@pionyr.cz a sděl, o který program máš zájem, na jakou úroveň zapojení se cítíš, kolik dětí se bude účastnit aktivit. Když bude vše dohodnuto, už jen vyčkáš na podklady a můžeš se s dětmi vydat na výpravy za poznáním.