Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
NAVIGACE: Inspiruj se / Průvodcování

Osvědčilo se nám

Jezdíte na vodu? Mobily, toaletní papír a sirky patří do voděodolných vaků.

Další...

Průvodcování

Děti si radí. V dobách, kdy vznikaly první školy (ve starověku) se neučilo ve třídách, jak je známe dnes. Jeden, dva studenti měli svého průvodce - mentora, který jim pomáhal všimnout si důležitých poznatků praktického života.

Pionýr jako jednu z cest svého neformálního vzdělávání připravuje obdobnou cestu, při které se učíme praxí (mimo tradiční systém školení je ve směrnici i průvodcování). Děti a mládež se díky ní mohou lecčemu přiučit bez nutnosti objevovat řadu slepých uliček.

Jako první pokus o využití této metody máte nyní možnost vyzkoušet si provázení dětí v oddílu, rádců, vedoucích družin a budoucích instruktorů.

Vycházíme také z toho, že se v oddílu mohou objevit dvě, tři šikovné děti, které by si zasloužily větší podporu. Díky tomu by se mohly v budoucnu proměnit ve vítané pomocníky oddílového vedoucího.

Odkaz na soubor námětů, které jsou umístěny na Servisu Pionýra.

Pokud se tato cesta setká s kladnou odezvu, bude se v Pionýru pokračovat na podpoře výchovy instruktorů a vedoucích ale i třeba hospodářů a dalších.