Klíč pro školy

Pojďme společně využít výhodné nabídky a vypravme se se svými oddílovými dětmi poznávat památky, zařazené do doplňkového programu Klíč pro školy, který je součástí projektu Klíč k památkám. Tento projekt realizuje Ministerstvo kultury, Národní památkový ústav a Asociace majitelů hradů a zámků. Protože věříme, že je tento program pro Pionýr zajímavý, začali jsme se o něj na NPÚ zajímat.

Podstatou Klíče pro školy je, že předem nahlášené výpravy, které pořádají vzdělávací, volnočasové či sociální instituce a organizace pracující s dětmi a mládeží ve věku od 6 do 15 let, získají poloviční slevu na vstupné pro tyto děti.

Chcete zjistit víc? Veškeré informace pohodlně vyhledáte na informačním portálu www.klickpamatkam.cz. Zde najdete i seznam památek , které jsou do programu Klíč pro školy zapojené. Hledejte památky označené piktogramem školní tabule s klíčem , který je umístěn na titulní straně prezentace památky. Kliknutím na piktogram zjistíte, kdy lze využít výhodné vstupy.

Co je nutno udělat?

Pionýr bude pro pionýrské skupiny, které o zapojení do programu mají zájem, vyřizovat registraci hromadně. Pokud tedy máte zájem o zapojení do programu Klíč pro školy, zašlete na e-mail: anna.novakova@pionyr.cz název PS, adresu (ulice, čp, město, PSČ), jméno zastupující osoby (titul, jméno, příjmení, e-mail) a počet požadovaných klíčů - plastových karet „Klíč pro školy“ (max. 3 na jednu PS).

Najděte i vy své klíče k památkám!