Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
NAVIGACE: Co děláme / Soutěže / Pionýrský sedmikvítek / Pro Rock / Pro Rock 2013

Podle respondentů v projektu Umačkáni dětmi musí být dobrovolník pracující s dětmi především hodný, trpělivý a přátelský.

Pro Rock XIV. ročník

S ohledem na riziko jistě pravdivého lidového rčení, že 2x do stejné řeky nevstoupíš, se po 6 letech navrátili Veselí Medvědi, „96. pobočný spolek“ k organizaci soutěže Pionýrského Sedmikvítku Pro Rock. Převzali tak pomyslnou pořadatelskou hůlku od Pražské organizace Pionýra.
Díky obnovení spolupráce s Bandzone.cz, konkrétně s Michalem Novákem, zakladatelem tohoto u nás největšího hudebního serveru, který registruje 35.000 skupin z Čech, Moravy a Slovenska, se do letošního ročníku přihlásilo na čtyři desítky kapel. Z těchto zaregistrovaných hudebních seskupení vybrala odborná porota pro samotný finálový soutěžní koncert 11.
Soutěž se letos po několika letech vrátila na Prahu 3, do klubu, který pro soutěž v roce 2008 objevili Lee Louda a Anička Hrabětová, fungujícím dnes pod názvem Hudební klub Nová Chmelnice. A volba to byla velmi šťastná. Klub je dnes po rekonstrukci a vzhledem k tomu, že jej provozuje neziskové občanské sdružení pod vedením Petra Rolla, funguje jako zázemí právě pro začínající mladé kapely. Petr Roll rovněž soutěž zvučil a jeho letité zkušenosti z působení nejen u beatu Jiřího Brabce a Českého rozhlasu se naplno při letošním Pro Rocku projevily. Zvuk byl prostě vynikající.
Ruku v ruce se skvělým zvukem vycházela i hodnocení od odborné poroty, kterou se podařilo sestavit v následujícím složení: Michal „Majkláč“ Novák (Bandzone.cz), Antonín Milata (manažer hudebního vydavatelství), Jan „Zazi“ (producent, hudební inženýr a hudebník), Tomáš Thom Staněk (zpěvák skupiny Imodium) a Jaroslav Špulák (hudební publicista). Bylo radostí slyšet od soutěžících, že takto fundované hodnocení a rady snad ještě neslyšeli, a že je pro ně inspirující.
Z hudební branže byli i moderátoři, kteří celou soutěž provázeli, hudební publicisté Jan Šída a Milan Slezák.
Hostem XIV. ročníku soutěže byla vynikající broumovská rock´n´roll-rocková kapela Imodium, která týden po Pro Rocku křtila své již čvrté CD „Valerie“, vydané u Supraphonu. Nutno snad ještě připomenout, že tato úspěšná kapela se stala v roce 2003 absolutním vítězem Pro Rocku.

Finalisté XIV. ročníku:
Druhá identita (Hradec Králové - rock)
Gits (Praha - indie-rock)
Jokers (Praha - rock)
Manic Distortion (Kladno - alternative-pop)
Noncitizen (České Budějovice - electronica-rock)
Other Way (Praha - crossover-rock)
Robo Marsys (Praha - art rock-pop)
The MORIBUNDUS (Bystřice nad Pernštejnem - ska-punk)
The Pops Plzeň (garage rock, pop)
Xenon (Pňov u Kolína - hard rock-metal)
Zdroj zvuku (Praha - folk-rock)

Výsledky XIV. ročníku soutěže, 9. listopadu 2013 - Hudební klub Nová Chmelnice Praha 3

1. místo:XENON(Pňov)
2. místo:NONCITIZEN(České Budějovice)
3. místo:GITS(Praha)

Autorská soutěž:JOKERS – nejlepší texty skladeb(Praha)
Osobnost soutěže:Lucie KOUTNÍKOVÁ(DRUHÁ IDENTITA)
Divácká soutěž:DRUHÁ IDENTITA(Hradec Králové)
Vystoupení na Koncertu Děti Dětem:GITS(Praha)

Fota a videa ze soutěže.
Autoři fotografií: Radek Zázvůrek, František Srch

Výsledky XIII. ročníku zde.