NAVIGACE: Co děláme / Soutěže / Pionýrský sedmikvítek / Hudba

Autorem grafického návrhu logotypu Pionýra je Jiří Pokorný a grafický manuál na tomto znaku založený zpracovalo renomované grafické studio Kafka Design.

Melodie

Soutěžní hudební přehlídka dětí a mládeže interpretační, instrumentální a autorská, jednotlivců i hudebních formací bez ohledu na hudební žánr a styl. MELODIE se mohou zúčastnit všichni ti, kteří hrají na hudební nástroj nebo zpívají a není jim více jak 20 let.

Propozice republikového finále 2016

1. REPUBLIKOVÉ FINÁLE MELODIE, XXI. ročník (dále jen RF)
    1. VYHLAŠOVATEL SOUTĚŽE: Pionýr, z. s.
    2. POŘADATEL RF:
      Pořadatelem RF je Pionýr, z. s. – Jihočeská krajská organizace Pionýra
      Korespondenční adresa: Sedmikvítek, Pionýr, z. s. – Jihočeská KOP, Husova 622/45, 370 05 České Budějovice.
      Kontaktní osoba: Roman Ondrušek, ps.kolousci@gmail.com, tel. 723 730 951
    3. MÍSTO KONÁNÍ: Divadlo „U Kapličky“, Husova 45, 370 05 České Budějovice.
    4. TERMÍN KONÁNÍ: 14. ledna 2017
  2. PODMÍNKY ÚČASTI V RF
    1. PROGRAM VYSTUPUJÍCÍCH
      1. Soutěžící interpretují vlastní nebo převzatou tvorbu. Soutěž není určena pro žánry folk, country a trampská píseň.
      2. Soutěžní blok obsahuje maximálně 3 skladby, celkově nepřesahující 10 minut (v kategorii VIS 15 minut). Délka jedné skladby nesmí přesáhnout 5 minut. Výjimku v počtu skladeb tvoří pásma krátkých lidových písní.
      3. Soutěžící by měl mít připravené krátké úvodní slovo a spojovací texty mezi skladbami. Soubor nebo skupina si také připraví nástup na jeviště tak, aby mohla být instalována v průběhu úvodního slova (nepočítá se čas techniků).
    2. HUDEBNÍ NÁSTROJE A OZVUČENÍ
      1. Soutěžící interpreti používají výhradně vlastní hudební nástroje, vč. bicích a kláves.
      2. Pořadatel RF zajišťuje zvukový aparát včetně obsluhy (aparát nezahrnuje kytarová ani basová komba).
      3. Při half playbacku dodává soutěžící zvukovému mistru v sále záznam před začátkem dané kategorie (o přestávce), na čitelně a přehledně popsaném nosiči s očíslovanými skladbami, (nahrávky mohou být i ve formátu MP3 apod.). Nosič musí obsahovat výhradně soutěžní interpretované skladby. Notebook není zvukařem akceptován.
    3. ÚČASTNICKÝ POPLATEK:
      Podmínkou účasti v RF je úhrada účastnického poplatku. Částka činí 70 Kč za každého soutěžícího a soutěžní vystoupení, je splatná do 5. ledna 2017, a to převodem na účet pořadatele vedený u Raiffeisen BANK č.: 3254288001/5500. Variabilní symbol platby obdrží účastník RF s potvrzením přijaté přihlášky od pořadatele. Vstupné pro další osoby, které se nepodílí na soutěžním vystoupení, je 30 Kč.
  3. PŘIHLÁŠKY A PRŮBĚH RF
    1. Přihláška do RF se podává prostřednictvím webového formuláře přístupného z www.jihocesky-pionyr.cz.
    2. TERMÍN PRO PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY
      Uzávěrka závazných přihlášek je 15. prosince 2016. Výjimku je možné učinit pouze po předchozí domluvě soutěžícího s pořadatelem RF.
    3. AUTORSKÁ ČÁST SOUTĚŽE
      Jednotlivec nebo skupina mohou přihlásit do soutěže 1 - 3 vlastní skladby, které budou odehrány v rámci soutěžního vystoupení. Pro zařazení je nutné zaslat pořadateli RF e-mailem texty skladeb, v záhlaví doplněné o název skladby, jména autorů a soutěžní kategorii, a to nejpozději 3 týdny před termínem soutěže. Pokud nebude tato podmínka splněna, nemusí být skladba zařazena. Je vhodné připojit i odkaz na stránky s autorskou nahrávkou (není ale podmínkou).
    4. ZAŘAZENÍ DO KATEGORIÍ A ROZPIS VYSTOUPENÍ
      1. Při RF jsou soutěžící zařazováni do kategorií, ve kterých absolvovali oblastní kolo, pokud byli zařazeni správně.
      2. Dramaturgický plán soutěže (rozpis jednotlivých kategorií), bude vyvěšen na stránkách soutěže nejpozději tři týdny před zahájením soutěže, ihned po zpracování všech došlých přihlášek. Jednotlivá pořadí vystoupení v kategoriích určuje výhradně dramaturg soutěže, a to zpravidla v předvečer soutěže, po zapracování aktuálních změn.
      3. Soutěžící se musí dostavit k prezenci z důvodu potvrzení účasti. Prezence probíhá v den soutěže a v místě soutěže v době od 7.45 do 8.45 hodin.
  4. UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
    Pořadatel RF zašle přihlášeným soutěžícím předem informace o možnostech stravování (případně ubytování) v bezprostředním okolí místa konání soutěže (včetně kontaktů na tato zařízení).
Propozice republikového finále 2016 a Soutěžní řád ke stažení