NAVIGACE: Co děláme / Soutěže / Pionýrský sedmikvítek / Dětská Porta

Činnost pionýrských oddílů a klubů je rozmanitá také díky tomu, že se na její tvorbě podílejí i děti.

Partneři Republikového finále Dětské Porty 2016/2017

Hlavní partner

Hlavní mediální partner

Mediální partneři

Dětská Porta

Organizace Pionýr pořádá, jako jednu z částí tzv. Sedmikvítku, již 25 let projekt, který pomáhá dětem a mládeži trávit volný čas zajímavou volnočasovou aktivitou - hudbou žánru folk a country. Tímto projektem je DĚTSKÁ PORTA, soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby skupin i jednotlivců orientovaných na folk, country a příbuzné žánry.

Soutěž je postupová (v 8 věkových kategoriích) a probíhá ve dvou stupních. Prvním je 12 oblastních kol, konaných v průběhu podzimu na celém území ČR a druhým republikové finále, do něhož mohou vítězové kategorií na základě dosažených výsledků postoupit.

Zpívající oddíl v modrých tričkách. Při vstupu do dalšího čtvrtstoletí se Pionýr rozhodl zvýšit úroveň celého projektu, oslovit ještě větší počet rodičů i dětí a dodat jim novou motivaci. Proto přesunul vyvrcholení soutěže z divadelního prostoru v Praze na dvě venkovní pódia v přírodním amfiteátru a zavedl, po dohodě s Country radiem, mimo klasických oblastních kol i speciální rozhlasové. Tím se stala soutěž "Dětský talent Country Radia", která se bude konat v květnu 2017 a z níž postoupí do republikového finále další tři soutěžící.

Zpívající oddíl v modrých tričkách. Výsledkem je, že se v sobotu 10.června 2017 sejde v areálu LANDEK PARKU v Ostravě na 26. republikovém finále Dětské Porty cca 50 finalových skupin z celé republiky Výkony finalistů bude na dvou venkovních pódiích poslouchat jak dětští účastníci paralelně běžícího Setkání pionýrských oddílů RESET, tak další stovky diváků z Ostravy a okolí.