Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
NAVIGACE: Co děláme / Republikové akce / Ledová Praha

Autorem grafického návrhu logotypu Pionýra je Jiří Pokorný a grafický manuál na tomto znaku založený zpracovalo renomované grafické studio Kafka Design.

Ledová Praha

Od roku 2001 se každoročně v období pololetních prázdnin otevírají dětským kolektivům, rodinám s dětmi i skupinám ze škol či dětských domovů možnosti poznávání pražských pamětihodností a zajímavostí s výraznou slevou nebo zcela zdarma. Toho roku totiž proběhl první ročník akce Ledová Praha pořádané Pionýrem a Nadací Dětem 3. tisíciletí.
Účastníků jsou každý rok tisíce. Mohou navštívit Národní muzeum, Pražský hrad, Židovské muzeum, Vojenský historický ústav, Muzeum hl. m. Prahy, Muzeum Policie ČR a mnoho dalších.

Poznávání historických památek je i běžnou součástí celoroční činností oddílů a často také obohacuje program celostátních akcí Pionýra.

Další informace o akci Ledová Praha