Spolupráce probíhá i na místní úrovni - mnohé pionýrské skupiny a oddíly pořádají společné akce s oddíly jiných organizací, domy dětí a mládeže a podobně.

Detail akce

Název:  POP - Hlavní vedoucí dětských táborů (akreditace MŠMT)
Pořadatel:  01 Pražská organizace Pionýra
Datum:  11. 2. 0:00 - 24. 4. 2022 23:00
Lokalita:  budova DDM Beroun
Kraj:  Středočeský
Popis:

Dvouvíkendový výjezdový kurz Hlavní vedoucí dětských táborů je určen pro všechny členy i nečleny starší 21 let, kteří mají splněnou kvalifikaci KOV, VDK nebo mají pedagogické vzdělání. Zároveň musí zájemci o kurz splnit podmínku roční praxe ve vedení dětského kolektivu a tříleté praxe v některé z funkcí na letním táboře.

Na kurzu se účastníci dozví veškeré potřebné informace k tomu, jak vést přípravu i realizaci letního tábora, aby nedocházelo ke zbytečných chybám nebo problémům, na co nezapomenout a na co si dát pozor nejen z hlediska administrativního, ale také bezpečnostního, hygienického, právního a provozního. Naším cílem je, aby si účastníci co nejvíce věcí vyzkoušeli, aby kurz nebyl pouze teoretický.

Zkoušky proběhnou během 2. víkendu kurzu. K úspěšnému absolvování je nutné být minimálně na 75% kurzu a splnit teoretickou i praktickou část zkoušek.

Doprava:  Není řešena - účastníci se dopravují sami.
Ubytování:  V DDM Beroun, ve vlastním spacáku, na vlastní karimatce.
Strava:  5x denně.
Cena: