NAVIGACE: Pro média / Aktuality / 22. ročník Pohádkového lesa ve Kdyni
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Vedoucí oddílu své dobrovolné práci v průměru věnuje čas odpovídající polovičnímu pracovnímu úvazku. A za to si zaslouží velký dík.

22. ročník Pohádkového lesa ve Kdyni

Zřícenina hradu Rýzmberk každoročně ožívá pohádkovými postavami a proto ani letošní rok nebyl výjimkou. Pionýrská skupina Safír Kdyně zde totiž první červnovou sobotu opět uspořádala oblíbený Pohádkový les.

22. ročník Pohádkového lesa ve Kdyni Kromě tradičních pohádkových postav jako jsou např. Rumcajs a Manka, tříhlavý drak nebo Šípková Růženka zde na děti čekaly i postavy z moderních pohádek - nechyběl např. Shrek a Fiona, Asterix a Obelix nebo hrdinové z Ledového království. Trasa od Husova pomníku až k samotné zřícenině Rýzmberka byla lemována celkem 15 stanovišti, kde na děti čekaly různé úkoly, za jejichž splnění si od pohádkových postaviček vždy vysloužily razítko. Hradní paní pak na konci pohádkového putování odměnila snahu a odvahu všech účastníků dárkem a chybět samozřejmě nemohlo ani opékání vuřtů. Koho pohádková trasa úplně nevyčerpala, mohl si ještě zaskákat na trampolíně nebo vystoupat na věž hradu, odkud byl v sobotním horkém odpoledni opravdu krásný výhled. Za dobrodružstvím do Pohádkového lesa v letošním roce přišlo asi 1150 návštěvníků o jejichž zábavu se během pohádkové poutě i na jejím konci staralo celkem 49 organizátorů.

Věrka Říhová