NAVIGACE: Pro média / Aktuality / Pionýři pomáhají v boji proti rakovině
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Převážné většiny soutěží, které Pionýr pořádá, se můžete zúčastnit, i když nepatříte mezi jeho členy.

Pionýři pomáhají v boji proti rakovině

Dnes, ve středu 10. 5. se Pionýr jako partner sbírky opět zapojil do Českého dne proti rakovině (sbírka je známá také jako Květinový den).

Pionýři pomáhají v boji proti rakovině Téměř ve všech krajích republiky vyrazilo do ulic přes 650 pionýrských dobrovolníků z 56 pionýrských skupin, kteří za minimální příspěvek 20 korun „prodávali“ žluté kvítky (symbolizující měsíček lékařský). Tématem letošního – již 21. – ročníku sbírky jsou nádory hlavy a krku, proto každý z dárců dostal s kytičkou i letáček informující právě o těchto typech rakoviny a také o tom, co dělat, abychom jim předcházeli.

Pionýr je partnerem sbírky již od roku 2007 a za tu dobu vybral přes 13 milionů korun. Děkujeme všem, kdo i letos prostřednictvím našich ˇžluťásků“ na činnost Ligy proti rakovině, a samozřejmě i našim dobrovolníkům!

Více fotek najdete na na našem facebooku.

Jakub Kořínek