NAVIGACE: Pro média / Aktuality / Letos se pionýři sešli "u kamínek" v Jihlavě
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Zaměření pionýrských oddílů je rozmanité, najdou se například indiánské, rybářské, myslivecké, modelářské a další.

Letos se pionýři sešli "u kamínek" v Jihlavě

Díky za Kamínka. Zase trochu zahřála, nabudila, donutila k zamyšlení. Potěšilo mne spousta nových mladých tváří… Tak doufám, že mladí zde získali něco inspiraci a chuť táhnout PIOKÁRU dál – říká jedna z účastnic největší letošní pionýrské vzdělávací akce.

Letos se pionýři sešli "u kamínek" v Jihlavě Naprosto pohodová atmosféra, moc hezká základní škola (ZŠ Seifertova v Jihlavě), báječní lidé… Tak nějak by se daly shrnout dojmy z akce, která pomáhá vedoucím a instruktorům získávat nové nápady pro jejich oddíly. Největší podíl na nich měly nejrůznější výtvarné výrobky a techniky. Ke slovu přišly ale také ukázky zážitkové pedagogiky nebo dílny k diskusi a přemýšlení. Třeba využití zpětné vazby, nebo výchova v oddílu směřovaná k posílení sebeúcty. Už tradičně se tu objevily bezkontaktně kontaktní hry v tělocvičně, a kdo chtěl, mohl si vyzkoušet třeba slack-linu či Kin-ball.

Letošní Kamínka byla v mnohém jiná, než ta loňská, ale to přece není na škodu. Jedno měly určitě společné – touhu lidí potkat se a vzájemně se obohatit o dobré zkušenosti ale i o objevy, které vedou do slepých uliček. Vždyť i to nám může pomoci ušetřit spoustu zbytečně vynaložené energie. Doufáme jen, že ta příští Kamínka přinesou opět nové náměty a přilákají další účastníky, i když těch letošních 150 určitě nebylo málo.

Fotky z Kamínek najdete na našem facebooku.

Jiří Tomčala