NAVIGACE: Pro média / Aktuality / Jarní prázdniny na Bystřině
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Naše výroční zprávy za roky 2011 a 2012 se dostaly mezi 50 nejúspěšnějších v žebříčku CZECH TOP 100.

Jarní prázdniny na Bystřině

Naše Pionýrská skupina Březová strávila část Jarních prázdnin na naší táborové základně Bystřina. Všichni jsme si to užili.

Díky krásnému zimnímu počasí a pololetním prázdninám jsme se rozhodli vyrazit na Bystřinu. Když jsme ve čtvrtek večer přijeli, už byla tma a než jsme se vyškrábali nahoru do chaty, byli jsme promrzlí na kost. To nám ale nevadilo, protože uvnitř nás čekalo příjemné překvapení - bylo tam krásně vytopeno a vše připraveno, takže jsme si jen vybalili. Poté jsme nasbírali dřevo na oheň, abychom si měli na čem opéct buřty. Oheň nám rozdělali, jak jinak, než naši úžasní borci. Když jsme všichni dovečeřeli, šli jsme si trochu zablbnout do sněhu - chvíli jsme se koulovali a chvíli zase bobovali. Večer jsme příjemně unavení ulehli do postelí a usnuli.
Ráno jsme se probrali do krásného dne. Nasnídali jsme se, vyčistili zoubky a vyrazili dolu na rybník, který jsme si odklidili od sněhu. Nejprve jsme se klouzali, ale potom přišla ta největší sranda - zahráli jsme si florbal na ledě. Bylo vtipné, když stále někdo ležel na zemi, ale všichni jsme si to užili. Poté jsme šli na oběd, trochu si odpočinuli a odpoledne šli bobovat na hadí stráň. Vrátili jsme se za tmy, převlékli se do suchého, navečeřeli, zahráli pár her a pak už jen vyčistili zoubky a šli spát.
V sobotu dopoledne jsme stavěli iglú - to nás moc bavilo. Odpoledne jsme se prošli k přehradě a cestou si zahráli pár her. Po večeři jsme si zahráli nějaké hry uvnitř a pak ještě pár her v lese. Nechyběla ani naše oblíbená hra majáky a zkusili jsme i novou hru rojnici. V neděli nás čekalo už jen balení a uklízení. Málem jsme nestihli autobus, ale protože jsme rychlí, vyběhli jsme kopec a autobus nakonec stihli.
Akce se nám všem moc líbila a těšíme se na další!

Veronika Kubalová, oddíl Š(Ž)ampioni