NAVIGACE: Pro média / Aktuality / Pionýři jedou letos na tábor do Slovinska
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Slovo pionýr pochází z francouzštiny (pionnier) a dnes se užívá především ve významu průkopník. V minulosti označovalo i pěší vojáky a sapéry (dnešní ženisty).

Pionýři jedou letos na tábor do Slovinska

Náš brněnský PTO Severka celoročně nabízí dětem plno dobrodružství. Rozhodli jsme se, že příští tábor bude expedice do zahraničí. Jako cílové země jsme vybrali Slovinsko a Chorvatsko.

Pionýři jedou letos na tábor do Slovinska

Vymyslet program. Naplánovat trasu. Zařídit autobusy, ubytování a všechno okolo. Nadchnout rodiče i děti pro naše nápady. To musíme udělat my. Ve volném čase, mezi učením na zkoušky či mezi běžnou prací, protože všichni vedoucí jsou dobrovolníci. Celkový rozpočet akce přesáhne 300 tisíc Kč, cena na účastníka je tak přibližně 7000 Kč. Víme, že to není běžná cena tábora, a proto jsme se rozhodli využít kampaně na crowdfundingovém webu HitHit.

Peníze pokryjí zejména nákladnou cestu autobusem a ubytování v kempech. Snažíme se, aby se děti dozvěděly také něco o evropské kultuře a přírodě, proto část peněz použijeme jako vstupné na hrady a muzea ve městech nebo rozhledny na vrcholcích hor. Nabízíme zajímavé odměny výměnou za příspěvek, který tábor zlevní dětem. Chcete pohled z tábora nebo pečlivě vybraný oblázek z chorvatského moře a vodu ze slovinského vodopádu? Podpořte nás a sdílejte dál, ať se nám podaří vybrat cílová částka, děkujeme. Více info k táboru najdete i na webu slovinsko.severka.cz

Víťa Ondráček