NAVIGACE: Pro média / Aktuality / Povedená tiskovka k Ledové Praze
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Slovo pionýr pochází z francouzštiny (pionnier) a dnes se užívá především ve významu průkopník. V minulosti označovalo i pěší vojáky a sapéry (dnešní ženisty).

Povedená tiskovka k Ledové Praze

Ve čtvrtek 26. 1. byl v pražské Jindřišské věži představen novinářům 17. ročník největší otevřené akce Pionýra – Ledové Prahy – a naše další aktivity určené i veřejnosti.

Povedená tiskovka k Ledové Praze Na tiskové konferenci, na níž přijala pozvání nejen média zaměřená na činnost dětí a mládeže jako Adam.cz a Borovice.cz, ale také Český rozhlas Regina, rádio Impuls, deník Právo a další, zazněly (kromě úvodní zvonkohry :-) ) hlavně informace o 17. ročníku Ledové Prahy – byla představena nabídka i praktické informace pro účastníky, jako kdy a kde je možné vyzvedávat si Ledové Karty, i doprovodné aktivity (geocachingová hra a Velká ledová soutěž).

Následovala však i další témata, jako nabídka otevřených akcí na pionýrském webu či otevřená kulturní soutěž Pionýrský Sedmikvítek. Prostor samozřejmě dostal i 20. ročník koncertu Děti dětem a předávání Putovních pohárů předsedy vlády. Po skončení úvodní části zbyla ještě chvilka na rozhovory i neformální popovídání nejen o Pionýru a jeho činnosti.

Zároveň s tiskovou konferencí byla k Ledové Praze vydána i tisková zpráva.

Jakub Kořínek